warsztaty Masterclasses

4 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty Masterclasses. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w wykładach poświęconych cząstkom elementarnym i badaniom prowadzonym w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - CERN. Następnie wzięli udział w warsztatach polegających na samodzielnej analizie danych eksperymentu ATLAS, prowadzonemu w CERN. Ostatnim punktem International Masterclasses była wideokonferencja z CERN, podczas której była możliwość zadawania pytań pracownikom Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. W wideokonferencji oprócz naszej grupy, uczestniczyły grupy z Włoch, Portugalii i Grecji.
Warsztaty prowadzili pracownicy Instytutu Fizyki Jądrowej Państwowej Akademii Nauk w Krakowie, zaś uczestnikami warsztatów, oprócz uczniów naszej szkoły, byli uczniowie 11 innych liceów między innymi z Częstochowy, Opola czy Tarnowskich Gór.
Dziękujemy pracownikom PAN za przygotowanie warsztatów i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana.
war