Katowice,bo warto!

„Katowice - bo warto”.  To projekt, który zostanie zainaugurowany w III Liceum im. A.Mickiewicza już 18 stycznia 2018. Celem i założeniem całego projektu, jest to aby młodzież, z pełnym przekonaniem mogła powiedzieć – wybieram Katowice, bo warto tu mieszkać, studiować i pracować. Zapraszamy do naszej szkoły wybitne osobistości związane z polityką, światem biznesu, nauki czy medycyny na wykłady i debaty z uczniami – zarówno naszej szkoły jak i innych katowickich liceów.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2018r. o godz. 12.00 w auli naszej szkoły. W tym dniu gościć w naszej szkole będą: pan Waldemar Bojarun -  Wiceprezydent Miasta Katowice, prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek - anglista i polonista, były rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz pani Danuta Kamińska – skarbnik miasta Katowice.

Kolejne spotkania będą się odbywać cyklicznie w lutym, marcu i kwietniu., a naszymi gośćmi będą między innymi pan prof. Andrzej Bochenek, prof. Marian Zembala, prof. Ryszard Koziołek, pan Marcin Nowak Head of ABSL Silesia Chapter, pani Elena Zanoff Ice Cream Raw&Pack Materials Planning Manager at Unilever Poland Services Sp   z o.o., pan Jarosław Kacprzak PR Manager Future Processing       

Zakończenie projektu na ten rok szkolny nastąpi w kwietniu, a gośćmi honorowymi będą pan prezydent Katowic Marcin Krupa oraz Miuosh.