Maraton Pisania Listów Amnesty International: 4-8 grudnia 2017

Szkolna Grupa Amnesty International nr 71 zorganizowała w szkole akcję pisania listów w obronie ludzi z całego świata, których prawa są łamane. Nad  tegoroczną akcją w szkole patronat medialny objęła Gazeta Wyborcza, która umieściła na swoich stronach zarówno w papierowym wydaniu, jak również na stronach internetowych informacje o wydarzeniu w naszej szkole. http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,22739235,listy-ktore-odmieniaja-zycie-licealisci-z-katowic-przylaczyli.html

 

W tym roku napisaliśmy rekordowo dużo listów - 862. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w obronę podstawowych praw człowieka, którego  wyrazem są napisane listy, a także przyniesione znaczki, koperty, papier, ciasta, świeczki, po prostu wszystko, co pozwoliło zamienić na kilka dni szkołę w festiwal praw człowieka.