gru 04

Od 4 do 8 grudnia na każdej przerwie będziemy pisać listy w obronie więźniów politycznych, którzy przez swoje poglądy niesłusznie marnują życie w więzieniach. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Co potrzebujesz? CHĘCI! Napisanie listu nic nie kosztuje, a może pomóc osobom, które poświęciły życie walcząc w obronie praw człowieka.

gru 09

Głównymi organizatorami Sesji są Bartosz Rzycki i Benjamin Seifert (kl.2e) Jej głównym celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu. Wydarzenie to zgromadzi 70 młodych osób z Polski jak i zza granicy (Włoch, Austrii czy Irlandii). W pierwszej części uczestnicy poznają się oraz budują zespoły w procesie gier integracyjnych i komunikacyjnych.

lis 23

W czwartek 23 listopada 2017 odbędzie się zebranie z rodzicami. O godz.17.00 zapraszamy wszystkich rodziców do auli szkoły na krótkie spotkanie z p.Dyrektor , następnie zebranie z wychowawcami w pooszczególnych klasach.

wrz 01

Informacje o stypendiach szkolnych można znaleźć pod adresem mickiewicz.katowice.pl/?q=stypendium

lip 14

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/18 dostępny jest w sekcji informator ucznia.

lip 10

Kandydaci zakwalifikowani do naszego liceum są zobowiązani dostarczyć ORYGINAŁY ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA GIMNAZJUM oraz ZAŚWIADCZENIA O WYNIKACH EGZAMINU GIMNAZJALNEGO do dnia 13 lipca 2017 r. w godz. 10:00 - 13:00 do sali nr 12 na parterze.

lip 06

Dziękujemy naszym uczniom za cały rok intensywnej pracy i życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz wielu niezapomnianych przygód.

Do zobaczenia we wrześniu.

lip 05

W dniu 30 maja 2012r. na sesji Rady Miasta Katowice została podjęta uchwała w sprawie określenia szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla dzieci i młodzieży w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych „PRYMUS”

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

cze 02

Przypominamy, że termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły dla kandydatów do klasy Pre-IB upływa 2 czerwca 2017r.