9. edycja gry miejskiej Fair Train

22 listopada 2019 roku, jak co roku w Tygodniu Edukacji Globalnej, odbywała się gra miejska Fair Train. Podobnie, jak w latach poprzednich nasze liceum wzięło udział w tym przedsięwzięciu. Pani Joanna Solik wraz z wolontariuszami z klasy 1G przygotowała jedną ze stacji. Stacja skupiona była wokół tematu akcji dla klimatu, pt. Pobudka, Katowice!- To ostatni dzwonek dla klimatu! Tytuł stacji, organizowanej w naszej bibliotece to trawestacja hasła TEG-u 2019: Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu! Oczywiście, szkoła była reprezentowana przez dwie drużyny: p. A. Nowak-Gomułkę wraz z uczniami klasy 1G i p. E. Bieganowska-Lipman z uczniami z klasy 2A. Miła niespodzianką okazało się poprowadzenie gali finału przez uczennicę naszego liceum z klasy 2A M. Czachowską, działaczkę Młodzieżowego Strajku Klimatycznego – międzynarodowego ruchu uczniów i studentów, protestują przeciw globalnemu ociepleniu i wywołanym przez człowieka zmianom klimatu. Pamitajmy, że każdy może przyczynić się do pozytywnych zmian dla klimatu-nie tylko w Tygodniu Edukacji Globalnej!