CO TO BYŁ ZA TYDZIEŃ... ERASMUS+

W ostatnim tygodniu września nasza szkoła była gospodarzem trzeciego już spotkania młodzieży w ramach realizacji projektu "Rozwijanie talentów przedsiębiorczości młodzieży" - Erasmus+.

Gościliśmy naszych partnerów ze szkół w Czechach, Portugalii, na Cyprze i we Włoszech.

W przeciągu całego intensywnego tygodnia braliśmy udział w warsztatach biznesowych, przygotowywaliśmy biznesplany naszych przyszłych firm, byliśmy szkoleni przez eksperta bankowości panią Ewę Wdowiak - Rewakowicz oraz stworzyliśmy projekty produktów do sprzedaży.

Poza intensywną pracą i nauką, wraz z naszymi gośćmi zwiedziliśmy miasto królewskie - Kraków oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau. Zaglądaliśmy od kuchni do dwóch firm, aby dowiedzieć się o ich historii i poznać tajemnicę sukcesu - Muzeum Tyskich Browarów Książęcych oraz Future Processing.

Dużą niespodzianką dla wszystkich był występ zespołu folklorystycznego „Żwakowskie Bajtle”, z którym nasi goście mieli możliwość zatańczyć i zaśpiewać śląskie szlagiery.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z naszymi partnerami projektowymi, które odbędzie się w Portugalii.