Szkolny Klub Debat

Szkolimy się! Szkolny Klub Debat odbył 28 września sześciogodzinne szkolenie pod okiem Szymona Rębowskiego (trener i sędzia). Uczyliśmy się definiować, argumentować i debatować. Było intensywnie i efektywnie.

AmfiRock Festiwal

Klasa 2b2 w ramach AmfiRock Festiwal uczestniczyła w warsztatach z Marcinem Kręglem o mowie nienawiści "Stop nie bój się reagować" i spotkaniu z Moniką Sławecką, autorką książki "Hejt".

# Klimat na Zmiany w formule Open Space

26. 09. 2022- konferencja # Klimat na Zmiany w formule Open Space i eksperckiej dyskusji panelowej.

Wydarzenie jest spotkaniem z ekspertami i zaproszonymi aktywistami działającymi na rzecz klimatu oraz politykami i przedstawicielami władz lokalnych.

Dodatkowo w wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele z 6 placówek z regionu i Polski finalizujących działania międzynarodowego projektu EU-WISE Young Citizens-Consumers .

Szlakiem katowickiej masonerii

"Masoneria inaczej wolnomularstwo lub sztuka królewska" szlakiem katowickiej masonerii międzywojnia spacerowała 21 września klasa 3d z dr Zofią Kusztal z Archiwum Miasta Katowice.

Wybory do Samorządu Szkolnego

Tak jak co roku, pod koniec października zorganizowane zostaną coroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego Naszego Liceum nowej kadencji, które niezmiennie odbywają się zgodnie z ordynacją obowiązującą od 2020 - kandydaci wciąż będą startować oddzielnie nie tworząc komitetów wyborczych.

Sukces - LIPA 2022

Hanna Gołąb z 4f1 i Katarzyna Dąbek z 2b1 zostały laureatkami L Wojewódzkiego i XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2022 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Gratulacje.